fbpx

Sıvı Detoks Programı Nasıl Uygulanır ?

Meyve, sebze dünyasında renkler çok şey söyler. Her renk farklı bir vitaminin, farklı bir mineralin ya da enzimin haberini verir. Bu yüzden sıvı detoks diyeti başlarken ne kadar çeşitli renklerde meyve sebze kullanılırsa o kadar iyidir. Bu konuda Juitox’a güvenebilirsiniz.

Formüllerimizi oluştururken tüm dengeleri en iyi şekilde kurmaya çalıştık. Kullandığınız detoks içeceğinde dikkat etmeniz gereken en önemli etken ise kullanılan meyve, sebzelerin tamamen Boğaziçi Üniversitesi ile iyi tarım uygulamaları yapan yerel çiftçilerden alınması. Ananas gibi bazı ürünler mecburen ithal ediliyor tabi.

Gelelim detoks sırasında neler yaşayacağımıza.

Program boyunca sadece size gönderilen setlerdeki içecekleri tüketeceksiniz. Bunun yanında bolca su tüketmenizi de bekliyoruz. Adaçayı, papatya çayı, ıhlamur gibi bitki çayları da içerseniz detoksunuzu hızlandırmış olursunuz. Sadece meyve, sebze suyuyla beslenilir mi? Nasıl doyacağız? Nasıl enerji alacağız? Gibi sorular havada uçuşuyor olabilir, o soruları hafifçe yere indirelim. Her Juitox, bir kilogram meyve, sebzeden üretilir. Yani elinizdeki şişeye, sadece su diye bakmayın. Her bir şişeyi içtiğinizde bir kilogram sebze meyve tüketmiş oluyorsunuz. Günün sonunda seçtiğiniz pakete göre 700 – 1300 kalori alıyorsunuz. Hem de en sağlıklı yoldan. Günlük ihtiyacınız olan tüm enerji, vitamin ve mineraller Juitox’ta mevcut. Başka bir yiyeceğe ihtiyacınız yok. Ama ben dayanamıyorum, katı bir şey yemem lazım derseniz, bir salatalık, havuç, yeşil elma veya avokado yiyebilirsiniz. Ya da SALATALI DETOKS siparişi verip karabuğdaylı salatamızın lezzetiyle detoks diyetine devam edebilirsiniz. Hatta yağsız ve tuzsuz olmak kaydıyla sebze çorbası da içebilirsiniz. ÇORBA DETOKS‘a bir göz atın ve sizin için hazırladığımız çorbaları deneyin .Bu sayede detoks diyetini daha uzun süre devam ettirebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için en uygun paket BEGINNER olcaktır.

Sıvı detoks sırasında sakin bir gün geçirmenizi öneririz ama bunun yanında hafif egzersizler yapmaktan da korkmayın, hatta mümkünse yapın. Toksinlerin vücuttan atılmasının bir başka yolu da terlemedir. Kendinizi çok yormadan terletmeye bakın. Yürüyüş, yoga, plates gibi aktiviteler yapmak detoksunuzu daha etkili bir hale getirir. Ama tabii ki ağır sporlardan, yorucu fiziksel aktivitelerden kaçınıyoruz.

Detokstan önceki hayatınızda ne kadar alkol, sigara, kafein, siyah çay, işlemiş gıda tükettiyseniz o kadar toksin biriktirmişsiniz demektir. Eğer fazla toksin biriktirdiyseniz, atmanız da o kadar zorlu olacaktır. Buna bağlı olarak program sırasında hafif baş ağrıları, mide bulantıları, bir takım bağırsak problemleri yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda dinlenmeli, bol bol su içmeli ve toksinlerden olabildiğince hızlı kurtulmalısınız. Yan etkiler uzun sürer veya çok şiddetlenirse detoks yapmayı bırakın.

Her şey yolunda giderse üçüncü ve daha sonraki günlerde enerjinizin arttığını, vücudunuzun çok daha hafiflemiş ve arınmış olduğunu hissedeceksiniz. Tebrikler. Vücudunuz için tertemiz bir sayfa açtınız. Bu sayfayı temiz tutmalısınız

Yeni bir detoks diyet düzeniyle bu rahatlığı devam ettirmeye çalışın. Özellikle ilk günlerde, sindirim sisteminiz tekrar aktif hale gelmeye çalışırken hafif beslenmeye özen gösterin. Meyve, çiğ sebze, bol salata, sebze çorbası gibi gıdalarla beslenmeye çalışın. Her gün mutlaka 2 litreden fazla su tüketin.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını ve detaylı bilgiyi “Sorular” sayfasında bulabilirsiniz.

Sağlıklı bir hayat dileriz.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: