fbpx

Sıvı Detoks Nedir ?

Selam hayatına ve sağlığına değer veren insanlar. Juitox detoks ne olduğunu bilen ama nasıl yapacağını bilmeyen veya dikkat noktalarını kaçıran çok insan olduğunu fark ettik ve derli toplu iki yazı hazırlayalım, sıvı detoks öncesini, sırasını ve sonrasını bir anlatalım istedik.

Öncelikle kimler detoks yapamaz konusunu bir açalım.

Cleanse programları yetişkinler için hazırlanmış programlardır. Gelişme çağındaki çocuklar, hamileler, bebek emzirenler ve bunun gibi normalin üzerinde besine ihtiyaç duyan kişiler detoks yapmamalıdır. Bir program uygulamak yerine günlük öğünlerinin yanında Juitox’ları sağlıklı bir içecek veya besin takviyesi olarak kullanmalarında ise büyük fayda vardır. Düzenli ilaç kullanan veya ciddi sağlık sorunu olan kişiler detoks yapmadan önce mutlaka doktora danışmalılar. Bunun dışında kendinizi normal ve hazır hissediyorsanız, istediğiniz kadar detoks yapabilirsiniz.

İstediğiniz kadar demişken, sıvı detoksun etkilerini tam olarak görebilmek için en az üç günlük bir program uygulamalısınız.

3 gün detoks sonunda vücudunuzun birikmiş toksinlerden arındığını, verilecek fazla kilolardan kurtulmaya başladığını çok rahat gözlemleyebilirsiniz. Enerjiniz artar ve kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlarsınız. Ama 3 gün detoks bana fazla, dayanamam derseniz 1 günlük detoks setlerimizi haftada bir veya iki haftada bir uygulayarak da vücudunuzun toksinlerden ve ağır metallerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Detoks diyeti yapacağınız günü belirlemek için kendinizi dinleyin. Kedinize sıkıntısız, stresten uzak bir gün seçin. İşlerin yoğun olmadığı bir gün veya kendinize ayırdığınız bir hafta sonu detoksa yoğunlaşmak ve rahatlamak için daha uygun olacaktır. Sıvı detoks tamamen sağlıklıdır ancak ilk zamanlarda vücudunuzda birtakım yan etkiler gösterebilir. Baş ağrısı, halsizlik, kabızlık, ishal ya da nefes kokusu gibi etkiler gözlemleyebilirsiniz. Bu yüzden size nasıl etki edeceğini görene kadar kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortamda ya da evinize yakın olmanızda fayda var. Zamanlamanızı seçerken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Doğru ve etkili bir detoks için, sıvı detoks programından önce size de iş düşüyor. Meyve, sebze ağırlıklı beslenen, kendine dikkat eden, bol sıvı tüketen biriyseniz işiniz daha kolay ama daha çok et ağırlıklı besleniyorsanız, hazır ve işlenmiş gıdalar tüketiyorsanız hazırlık şart. Programdan en az bir gün önce hayvansal gıdaları kesmeli, meyve, sebze ağırlıklı beslenmeli ve bol su içmelisiniz. Hazırlığınız ne kadar önce başlarsa, detoksunuz da o kadar etkili olacaktır. Programa başlamadan önce rahatlatıcı bitki çayları içmeniz de arınmayı hızlandırır.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını ve detaylı bilgiyi Sorular sayfasında bulabilirsiniz.

Hazır mıyız? Hadi Juitox detoks paketini seç veya tüm menüye göz atabilirsin.

JUICE CLEANSES – ARINMA PAKETLERİ

BÜTÜN MENÜ


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: