fbpx

Juitox ile soru cevap

Sağlıklı ve düzenli beslenmede sebze ve meyve sularının önemi nedir?

Günümüzün en temel problemlerinden biri sağlıklı yaşam. Hızlı şehir hayatı, zamansızlık, kötü beslenme vb. çeşitli etkenler ile vücudumuz yoruluyor, kendisini dinlendirme ve yenileme fırsatı bulamıyor. Doku kirliliğinden kurtulmanın tek yolu detoks, yani arınmadır. Bu noktada sağlıklı yaşam için gerekli olan vitamin, mineral ve enzim depolarımızı doldurmamız için sebze ve meyve suları devreye giriyor.

Sebze meyve sularının normal bir sebze meyve tüketiminden farkı nedir?

Glisemik indeksi yüksek olan herşey kan şekerinizi arttırır ve sürekli yemek yeme ihtiyacı duyarsınız. Sebze ve meyveler glisemik indeksi en düşük besinlerdir. Kilolarca sebze yemek, içmekten daha zordur. Özellikle çiğ formda sebze neredeyse hiç tüketmiyoruz, ayrıca o sebzede vücudumuzun işine yarayacak herşey pişirme esnasında yok oluyor. Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebiliyor. Ancak bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor ve bunu yaparken sindirim için kullandığımız organları yormamakla birlikte, dinlendiriyor; çünkü organlarımızın iş yükünü azaltmış oluyor.

Juitox nasıl kullanılır? Kimler nasıl bir paket tercih etmelidir?

Juitox, belirli bir süre boyunca katı yiyecek tüketmeyerek, sindirim sisteminizin dinlenmesine yardımcı olan bir sağlıklı yaşam programıdır. Her paketimizde 6 adet ürün bulunmaktadır ve şişe üzerindeki numaralara göre sırasıyla 2 saatte bir tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Eğer duramam diyorsanız ara veya ana öğün olarak kullanabilirsiniz.

Cleanse programları herkes için uygun olmayabilir. Boy, kilo, yaş ve amaç önemli. Hiç sıvı detoksu yapmamış biri Beginner, Antiaging, Salatalı detoks yeni çıkan midi cleanse ve mini cleanse paketlerini kolaylıkla yapabilir. Half day paketi yarım gün detoksla tanışma paketi gibi düşünebiliriz. Alkalizer ve Weightloss ise deneyimli kullanıcılar tercih edebilir.

Hamile ve emziren annelere cleanse yapmalarını önermiyoruz fakat besin takviyesi olarak tekli ürünlerimizi kullanabilirler.

Juitox kullanımı için belli bir dönem öneriyor musunuz?

Bu tamamen size kalmış. İsterseniz yoğun iş temponuzun arasında akıp giden zamana entegre edin, isterseniz hafta sonu dinlenerek,masaj ve saunaya giderek kendinize ödül vererek arının. Fakat haftada bir mutlaka 1 gün, mevsim geçişlerinde yani 3 ayda bir minimum 3 günlük bir detoks yapılmasını tavsiye ederim. Hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir, dönemsel kilo fazlalıklarınızdan kurtulur, hem de toksinlerinizden arınırsınız.

Juitox kullanan kişiler, nasıl bir beslenme tarzıyla hareket etmelidir?

İlk seçtiğiniz temizlenme gününe 3-5 gün kala temizlenmeye hazırlığı başlatın. Yavaş yavaş hayvansal gıdaları azaltın ve kahve, alkol, şeker ve rafine gıda tüketimini bırakın. Cleanse öncesi ve sonrası sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ediyoruz. Detox sonrası 2. Gün itibariyle tahıl ve baklagilleri, 3. Gün itibariyle ise yumurtayı ve hafif asidik hayvansal gıdaları menünüze dahil edebilirsiniz.

Juitox’lar nasıl hazırlanıyor? Hazırlık aşamasında nelere dikkat ediliyor?

Juitox, vitamin, mineral ve enzimlerini kaybetmeden cold-pressed yöntemiyle sıkılan %100 doğal sebze ve meyvelerin suyundan oluşur

Hijyen ve ürünlerin içeriğindeki sebze, meyve ve lezzet ahengi en önemli kuralımız. Ürünlerimizin reçeteleri çiğ beslenme uzmanı ve sağlık koçumuz Dilşat Erdil tarafından minimum meyve şekeri maximum arınma sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan obezite ile savaşta Juitox’un rolü nedir?

Juitox’un sağlıklı yaşam kültürüne verdiği önemin obezite ile yapılacak mücadeleye katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Obezite hastaları için 10 gün yapılacak sıvı detoks programı pek de uzun sayılmaz. Onlara Juitox detoks programlarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak uzun süreli sıvı detoks süreçlerinde daha detaycı olunmalıdır. Detoks yapacak kişiler vücutlarını çok iyi dinlemeli ve iyi hissedilmeyen durumlarda hemen ara vermelilerdir. Daha sonra baştan başlamalılardır. Ayrıca obezite problemi olmayan kişiler de sebze sularını ara öğün olarak kullanıp sağlıklı kilolarını koruyarak obezite ile karşılaşma risklerini azaltırlar. Şeker oranı düşük besinler ile beslenmenin şekerli yiyeceklere olan ilgimizi azalttığı kanıtlanmıştır. Ancak arınma programlarından sonra düzenli beslenme, egzersiz ve uyku verilen kiloların geri alınmamasında en önemli oyunculardır. Juitox, sağlıklı bir yaşam markası olarak kurulmuştur. Juitox’un amacı diyet yaptırmak değil, düzenli beslenme tarzı edinmek isteyenlere bir başlangıç yaratmaktır.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: