Juicing Nedir ?

Juicing Nedir?

Juicing %3-%5 posalı, soğuk baskı ile elde edilmiş sebze-meyve içecekleri ile beslenme yöntemine verilen isimdir.

Peki neden sebzelerin suyunu çıkarıp içiyoruz?

Tüm Besinler Emiliyor

Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebiliyor. Ancak bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor.

Yüksek Oranda Fitobesin İçeriyor

Kilolarca sebze yemek, içmekten daha zordur. 2 demet maydanozdan 70 ml su çıkıyor. Yiyerek 2 demet maydanoz tüketmek neredeyse imkansız! Suyunu içtiğinizde daha fazla besinin 30 dk içinde kana karışmasını sağlıyoruz.

RAW

Çiğ besinler aynı zamanda hâlâ yaşayan besinler olarak kabul edilir. Sebzede vücudumuzun işine yarayacak besinler pişirme esnasında yok oluyor. Bedeninin vitamin, mineral ve enzimlere ihtiyacı var ve bunları en etkin şekilde almanın yolu ise çiğ meyve ve sebze tüketmekten geçiyor.

Vegan

Beslenme ve iyileşmenin doğrudan bağlantılı olduğuna dair bir çok bilimsel araştırma mevcut. Vücudumuz gereken besinleri verdiğiniz sürece kendini yenileyebilir, yaşam kalitemizi arttırabiliriz. İnsanın kendini yeniden tanıması ve vücudunu arındırması olarak da düşünülen, çiğ sebze, meyve, kuruyemişler ve yağlı tohumlar kullanılan mutfağımız vegandır.

Şeker İlavesiz

Juitox’larda hiç bir zaman ilave şeker ve katkı maddesi kullanmıyoruz. %100 taze sebze-meyve sularınız tüm renkliliği ve tazeleyici gücü ile size ulaşır.

Pastörize Edilmemiş

Pastörizasyon besinlerin içerisindeki vitamin, mineral ve enzimlerin bir çoğunu yok eder. Bu yüzden JUITOX ürünleri işlenmemiş, pastörize edilmemiş, katkı maddesiz olarak soğuk sıkım yöntemiyle sıkıp, şişeleyip size ulaştırıyoruz.

 

Doğal

JUITOX %100 katkı ve koruyucu madde içermeyen, işlenmemiş, taze ve pastörize edilmemiştir. Evde yapmış olduğunuz ya da herhangi bir vitamin bardan aldığınız ürün santrifüjlü ya da rotatif (devirli) makineden elde edilmektedir. Kesinlikle daha hızlı bir işlem olsada vitamin açısından çok daha verimsizdir.

Cold Press

Soğuk Sıkım makinesi ile meyve ve sebzeler bir baskı yardımı ile kumaşa basınç uygulayıp bezin içinden süzülerek elde ediliyor. Bu çok yüksek basınç altında meyve doğal vitaminlerini, minerallerini, toprak elementlerini, enzimlerini ve diğer pigmentlerini suyuyla beraber bize veriyor. Diğer yöntemlere göre 3-5 kat daha fazla vitamin içerebiliyor. Juitox şişelerinde tatlarımız bu yüzden benzersiz yoğunlukta.

 

Hangi Cleanse Paketini Yapmalıyım?

Beslenme şekliniz hangi paketten başlamanızla ilgili en alakalı veridir. Hiç sıvı detoksu yapmamış biri Beginner, Superpower paketlerini kolaylıkla yapabilir. Weightloss’u  ise sağlıklı beslenen veya birkaç günlük sıvı detoks uygulamış kişiler tercih edebilir. Paketleri kalori hesabı veya sevdiğiniz içecekleri göz önünde bulundurarak düzenleyebilirsiniz. Hangi paketi alırsanız alın, En iyi deneyimi yaşamanız için blog yazımıza göz atın. 

Bunları nasıl kullanacağım?

 Bir kişinin doyabileceği bir detoks uygulamasında 6X500 ml ile 1 gün kullanacaksınız fakat kişilerin kilo, boy ve o günkü fiziksel durumu ile alakalı tüketilen kalorinin az veya fazla gelmesi durumu olabilir. Bu noktada normal beslenme düzenimizde olduğu gibi acıkınca içmek doyunca durmak esastır. Juitoxları öğünlerde yediğiniz besinler gibi görebilirsiniz. İlk şişeye alışkın olduğumuz kahvaltı saatiyle başlayabilirsiniz. Eğer artan şişe var ise diğer gün içilebilir veya halsiz hissediliğinde sıvı orucunuza ara verip  kendi öğünleriniz  ile birlikte tüketebilirsiniz. Juitoxlar’la normalde önerilen günlük en az 2 litre su tüketimi bırakılmamalıdır.

%d blogcu bunu beğendi: