Hakkımızda

Juitox nedir ?

Biz, daha iyi bir dünyaya inanan bir cold-press (yavaş sıkım) sebze ve meyve suyu markasıyız.

Daha iyi bir dünyanın daha sağlıklı insanlarla, daha sağlıklı insanların daha iyi beslenme ile var olacağına inanıyoruz.

Juitox’ları sağlıklı, lezzetli ve ulaşılabilir yapıyoruz.


Hikayemiz

Tabiat aşığı 1986 doğumlu bir Koç burcu olan ve Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu Eftal Behlül Gözlemecioğlu, çocukluğundan beri farklı bölgelerde ve illerde yaşamanın getirdiği fırsat ile birçok coğrafyaya ait lezzeti deneme şansına sahip olmuş. Hayat amacını farklı lezzetler tatmak ve dünyayı gezmek olarak tanımlayan Eftal, İstanbul’da bir ofis çalışanı iken düzensiz beslenme ile aldığı fazla kiloları da vermek istemesi üzerine vejeteryan, vegan, paleo, slow-cooking ve çiğ beslenme gibi mutfakları araştırıp öğrenir. Alkali beslenmeye inanan Eftal, kendi vücuduna yaptıklarını telafi etmek için en çabuk ve en etkili yöntem olan sıvı arınma programlarını araştırmak için Amerika’ya gider. 2014 yazında New York, Miami ve Chicago’da sıkım evlerini ve mağazaları gezer. 2015 Ocak ayında Amerika’dan getirdiği Norwalk soğuk sıkım makinesi ile lezzet denemelerine başlar ve sağlık koçları ile 15 çeşit içecek ile 8 farklı arınma reçetesinin yaratılması 8 ay sürer. Genç bir gurmenin kendi sağlını bulmak adına çıktığı bu maceranın meyvesi Juitox, tüm İstanbul’lulara hizmet etmektedir.

Sağlıklı Yaşam Danışmanı ve Bütünsel Bilinçaltı Değişim Uzmanı. Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezun olduktan sonra hayatını sağlıklı yaşam ve beslenmeye adamıştır. The BodyMind Institute’dan Nutritionist eğitimini aldıktan sonra Human Anatomy & Phsiology, The 90 Day Renewal Program sertifikalarını almıştır.

Bir şeyi insanlar üzerinde uygulayabilmek adına önce işin mutfağına inmenin gerekli olduğunu düşünen Dilşat Erdil, raw akımın önde gelen isimlerinden olan David Wolfe’den Raw Nutrition eğitimi almış ve raw şeflik kurslarına katılmıştır. Kendi deneyimleri, aldığı eğitimler ve spor tutkunu kişiliği ile insanların hayatlarına dokunup onların hem fiziken hem ruhen hafiflemesinden mutlu oluyor.

Dilşat Erdil, değişimin sadece fiziksel değil aynı zamanda bilinçaltı ve farkındalık ile birleşmesi gerektiğini düşünerek bütünsel değişim programını tasarlamıştır.

Maslak’takı ofisinde birebir sağlık ve bilinçaltı seanslarını sürdürmektedir.


Juitox Neden Farklı?

İnsan vücudu, doğal olarak her gün kendini temizler ve toksinlerden arındırır. Ancak hızlı şehir hayatı, zamansızlık, kötü beslenme, işlenmiş gıdalar, çevre kirliliği gibi çeşitli etkenlerden dolayı vücudumuz bu temizliği tam olarak gerçekleştiremez, kendisini dinlendirme ve yenileme fırsatı bulamaz.

Juitox olarak işte tam burada devreye giriyor, şehrin hızlı temposunda size vakit kaybettirmeden vücudun toksinlerden arınması ve yeniden yapılanması için soğuk sıkım sebze-meyve suları (cold pressed juice) ve detoks programları (cleanse) ile sizlere daha sağlıklı bir yaşam sunuyoruz.

Soğuk sıkım tekniği ile oksidasyonu minimumda tutarak hazırlanan Juitox’larda, meyve ve sebzelerin posası enzim ve besinlerinden tamamen ayrıştırılarak hazırlanır. Juitox’lar bu teknik sayesinden besin değerleri en yüksek şekilde korunabilmekte ve daha uzun süre dayanabilmektedir.