fbpx

Hakkımızda

Juitox nedir ?

Biz, daha iyi bir dünyaya inanan bir cold-press (yavaş sıkım) sebze ve meyve suyu markasıyız.

Daha iyi bir dünyanın daha sağlıklı insanlarla, daha sağlıklı insanların daha iyi beslenme ile var olacağına inanıyoruz.


Hikayemiz

Genç bir gurmenin kendi sağlını bulmak adına çıktığı bu maceranın meyvesi Juitox, tüm İstanbul’lulara hizmet etmektedir. Eftal Behlül, çocukluğundan beri farklı bölgelerde ve illerde yaşamanın getirdiği fırsat ile birçok coğrafyaya ait lezzeti deneme şansına sahip olmuş. Hayat amacını farklı lezzetler tatmak ve dünyayı gezmek olarak tanımlar, vejeteryan, vegan, paleo, slow-cooking ve çiğ beslenme gibi mutfakları araştırıp öğrenir. Alkali beslenmeye inanan Behlül, kendi vücuduna yaptıklarını telafi etmek için en çabuk ve en etkili yöntem olan sıvı arınma programlarını araştırmak için Amerika’ya gider. 2014 yazında New York, Miami ve Chicago’da sıkım evlerini ve mağazaları gezer. 2015 Ocak ayında Amerika’dan getirdiği Norwalk soğuk sıkım makinesi ile lezzet denemelerine başlar ve sağlık koçları ile 15 çeşit içecek ile 8 farklı arınma reçetesinin yaratılması 8 ay sürer.

Dilşat Erdil, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezun olduktan sonra hayatını sağlıklı yaşam ve beslenmeye adamıştır. The BodyMind Institute’dan Nutritionist eğitimini aldıktan sonra Human Anatomy & Phsiology, The 90 Day Renewal Program sertifikalarını almıştır.

Bir şeyi insanlar üzerinde uygulayabilmek adına önce işin mutfağına inmenin gerekli olduğunu düşünen Dilşat Erdil, raw akımın önde gelen isimlerinden olan David Wolfe’den Raw Nutrition eğitimi almış ve raw şeflik kurslarına katılmıştır. Kendi deneyimleri, aldığı eğitimler ve spor tutkunu kişiliği ile insanların hayatlarına dokunup onların hem fiziken hem ruhen hafiflemesinden mutlu oluyor.

Dilşat Erdil, değişimin sadece fiziksel değil aynı zamanda bilinçaltı ve farkındalık ile birleşmesi gerektiğini düşünerek bütünsel değişim programını tasarlamıştır.

Sağlıklı Yaşam Danışmanı ve Bütünsel Bilinçaltı Değişim Uzmanı.

Juitox Neden Farklı?

Doğal Alkali Saf Sağlıklı

Doğa bize daha canlı hissetmemiz, daha verimli olmamız ve daha iyi görünmemiz için güzellikler ve değerler sunar.  Çünkü biz doğanın bir parçasıyız. Juitox olarak hedefimiz bize karşılıksız bu güzellikleri sunan doğa ananın değerini bilen bir marka olmak. Her birimizin yoğun hayat temposu içinde farklı ihtiyaçları ve hedefleri mevcut.

İşte bu yüzden her bir Cleanse programını sizin farklı ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurduk. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu arınma ve alkali dengesini sağladıktan sonra günlük hayatınızdaki değişiklikleri yaşam boyu fark edeceksiniz.

Neden Cold Press?

Cold Press (Soğuk Sıkım) yöntemi, yüksek basınçlı bir hidrolik pres ile sebze ve meyveleri zengin besin değerlerini kaybetmeden soğuk sıkma işlemidir. Hava ile teması, dolayısıyla oksidasyonu en az seviyede tutan bu yöntem sayesinde sebze ve meyvelerimiz besin değerlerini koruyarak daha uzun süre dayanır. Böylece, vitamin, mineral ve enzimleri ile posaları birbirinden tamamen ayrılmış %100 taze sebze ve meyve sularınız tüm renkliliği ve tazeleyici gücü ile size ulaşır.

Soğuk preslenmiş meyve suyu (koruyucu ve pastörize olmadan) şişelenmiş ve tat , besin veya renk kaybetmeden meyve suyu elde etmede en ileri yöntemdir, soğuk muhafaza edildiğinde 72 saat boyunca vitaminlerini ve enzimlerini korur.

%d blogcu bunu beğendi: