Doğru Detoks (Öncesi)

Selam hayatına ve vücuduna değer veren insanlar,
Detoksun ne olduğunu bilen ama nasıl yapcağını bilmeyen veya dikkat noktalarını kaçıran çok insan olduğunu fark ettik ve derli toplu iki yazı hazrılayalım, detoks öncesini, sırasını ve sonrasını bir anlatalım istedik. Şöyle buyurunuz…

Öncelikle kimler detoks yapamaz konusunu bir açalım. Cleanse programları yetişkinler için hazırlanmış programlardır. Gelişme çağındaki çocuklar, hamileler, bebek emzirenler ve bunun gibi normalin üzerinde besine ihtiyaç duyan kişiler detoks yapmamalıdır. Bir program uygulamak yerine günlük öğünlerinin yanında Juitox’ları sağlıklı bir içecek veya besin takviyesi olarak kullanmalarında ise büyük fayda vardır. Düzenli ilaç kullanan veya ciddi sağlık sorunu olan kişiler detoks yapmadan önce mutlaka doktora danışmalılar. Bunun dışında kendinizi normal ve hazır hissediyorsanız, istediğiniz kadar detoks yapabilirsiniz.

İstediğiniz kadar demişken, detoksun etkilerini tam olarak görebilmek için en az üç günlük bir program uygulamalısınız. 3. günün sonunda vücudunuzun birikmiş toksinlerden arındığını, verilecek fazla kilolardan kurtulmaya başladığını çok rahat gözlemleyebilirsiniz. Enerjiniz artar ve kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlarsınız. Ama 3 gün bana fazla, dayanamam derseniz 1 günlük detoks setlerimizi haftada bir veya iki haftada bir uygulayarak da vücudunuzun toksinlerden ve ağır metallerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Detoks yapacağınız günü belirlemek için kendinizi dinleyin. Kedinize sıkıntısız, stresten uzak bir gün seçin. İşlerin yoğun olmadığı bir gün veya kendinize ayırdığınız bir haftasonu detoksa yoğunlaşmak ve rahatlamak için daha uygun olacaktır. Detoks tamamen sağlıklıdır ancak ilk zamanlarda vücudunuzda birtakım yan etkiler gösterebilir. Baş ağrısı, halsizlik, kabızlık, ishal ya da nefes kokusu gibi etkiler gözlemleyebilirsiniz. Bu yüzden size nasıl etki edeceğini görene kadar kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortamda ya da evinize yakın olmanızda fayda var. Zamanlamanızı seçerken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Doğru ve etkili bir detoks için, detoks programından önce size de iş düşüyor. Meyve, sebze ağırlıklı beslenen, kendine dikkat eden, bol sıvı tüketen biriyseniz işiniz daha kolay ama daha çok et ağırlıklı besleniyorsanız, hazır ve işlenmiş gıdalar tüketiyorsanız hazırlık şart. Programdan en az bir gün önce hayvansal gıdaları kesmeli, meyve, sebze ağırlıklı beslenmeli ve bol su içmelisiniz. Hazırlığınız ne kadar önce başlarsa, detoksunuz da o kadar etkili olacaktır. Programa başlamadan önce rahatlatıcı bitki çayları içmeniz de arınmayı hızlandırır.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını ve detaylı bilgiyi “SORULAR” sayfasında bulabilirsiniz.

Hazır mıyız? Hadi!


Bir Cevap Yazın